Instagram Sohbet Çıkartması

Instagram Sohbet Çıkartması

Instagram yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Hkiayelere beğeniden hava durumuna kadar çeşitli stickerlar ekleyebiliyorduk bunlarına arasına daha fazla etkileşim sağlyacağımız SOHBET  ETİKETİ özelliği geldi. Direct Message’dan daha fazla kullnacağını inanıyorum.

Instagram kullanıcılardan gelen feed backleri çok iyi okuyup kullanıcı deneyimine uygun özellikler getirmesi popülerliğinin anahtarı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde instagramı e-ticaret sitesi olarak kullanan işletmelerin muhakak kullnacığı bir özellik olacağı kesin.

Instagram Sohbet Çıkartması Nasıl Kullanılır?

Instagram Sohbet Çıkartmasını Kullanmanız için hikayenize bir görsel ekleyebilir ya da o an canlı bir fotoğraf çekebilirsiniz. Üst tarafta çıkartma etiketine dokunduğunuzda alt tarafta açılan sekmeden sohbete katıl yazan etiketi görselinize ekleyip sohbete birde isim verebilirsiniz.

Hikayenize bir sohbet etiketi yerleştirdiğinizde, arkadaşlarınız sohbete erişmek için etikete dokunabilir. Orijinal görsele daha sonra doğrudan mesajlarında gelen kutusunda gerçekleşecek olan yeni sohbete kimleri eklemek istediklerini seçebilirsiniz. Bu sohbeti istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Yeni videoyla ilgili tanıtım videosunda Instagram, planlama partileri, etkinlikler, geziler ve daha fazlası gibi şeyler için kullanılan sohbet etiketini gösterir. Instagram’ın Arkadaşlarını Kapat özelliğini kullanarak, kimin sohbet etiketini gösteren Hikayeleri göreceğini de sınırlayabilirsin.

Instagram, Snapchat ile rekabet etme çabalarının bir parçası olarak mesajlaşma işlevselliğini iyileştirmeye çalıştı. Şirket, mesajlaşma için kısa bir süre için yayından kaldırdığı Instagram Direct uygulması kapattığını hatırlatmak isterim.

Öte yandan, yeni çıkartmanın bazı insanların dışlanmış ya da daha kötü hissetmesine neden olabileceğini hayal etmek zor değil. Bu yüzden uzun zamandır uygulamayı çıkartmayıda geciktirdi. Özellikle Instagram’da yaşananlardan ağır bir şekilde etkilenen gençler için. Bu grup sohbetlerine katılmak istemek, yeni bir toplumsal baskı biçimi ya da diğer bir bakış açısıyla “statü” haline gelebilir.

Öte yandan, yeni grup sohbeti özelliğini promosyon olarak kullanabilecek veya bazı takipçileri ödüllendiren etkileyici ve diğer yüksek profilli hesapların ilgisini çeken bir özellik görebiliyorum.

Ne olursa olsun, yeni “sohbete katıl” etiketini gördüğünüzde sohbete dışı kalırsanız bu duruma çokda şaşırmayın.

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?